Pokud se chystáte zbavit se pár přebytečných kil, ale nemůžete se odhodlat, mám pro vás tip na skvělou detoxikační kúru, při které nemusíte trpět hlady, jíte do sytosti, zbavíte tělo škodlivin a kila i centimetry půjdou snadno dolů. Sama jsem tento detox podstoupila a výsledek předčil mé očekávání.

zdravá strava

28 denní detoxikační kúra od Antónie Mačingové

Nejedná se o klasickou dietu jako takovou, ale jde spíše o styl stravování návod na změnu životního stylu. Strava se skládá ze třech jídel snídaně, obědu a večeře. Začátek může být pro někoho těžší, vzhledem k tomu, že jíte převážně jen ovoce a zeleninu. Je třeba jen vydržet! Účelem ale není trpět hlady a tak pokud byste přeci jen mezi jídly dostali na něco chuť, nebo měli hlad, můžete si dát bílý jogurt s medem a ořechy.

Druhý týden je už o něco lepší, jídelníček pestřejší o sacharidy a bílkoviny. V tomto týdnu stále, stejně jako v prvním, může převládat pocit nafouknutého břicha nebo bolesti hlavy. To je ovšem jen známka toho, že se tělo čistí. Tento pocit brzy pomine a budete se cítit naopak plni energie.

Třetí a čtvrtý týden je v porovnání s těmi předcházejícími mnohem jednodušší. Víceméně je to návod na to, jak by vaše stravování mělo vypadat i po skončení kúry.
štíhlé tělo

Zásady, které je třeba dodržovat:

· Pitný režim je třeba vypít alespoň 3 litry vody denně.

· Nedoporučuje se mléko ani kofein.

· Alkohol pouze suché červené nebo bílé víno je povolené.

· Poslední jídlo by se mělo konzumovat minimálně dvě hodiny před spánkem.

· Na pročištění jater můžete pít čaj z ostropestřce mariánského.

· Jídlo si nevážíte, jíte do pocitu sytosti.

Výhoda tohoto detoxikačního programu je, že ho podle potřeby můžete opakovat klidně dvakrát, třikrát za sebou. Měli byste získat představu o tom, co je to zdravé stravování a pokud se nechcete vrátit na začátek, tak jen v tomto duchu pokračovat. „Nežijeme proto, abychom jedli, ale jíme proto, abychom žili”, zní staré pořekadlo, kterým bychom se měli řídit.