Když vybíráme zimní dovolenou v teple s koupáním v moři, musíme zabrousit do exotických destinací. Kromě oblíbených Malediv, Thajska a Dominikánské republiky, jsme objevili čím dál více využívanější lokaci Arabských emirátů. Podívejme se na dovolenou v okolí Dubaje přezdívaném město rekordů trochu blíž. Okolí Dubaje i město samotné je v tomto období zvlášť navštěvované, díky v příjemnému podnebí s teplotami pohybujícími se okolo 27 stupňů, teplota moře nabízí příjemných 25 stupňů.
Palmy a moře
První záležitostí, kterou musíme vyřídit je nákup zájezdu, popřípadě letenky, pokud cestujeme na vlastní pěst. Zpáteční letenka nás může vyjít v příkladovém termínu od 16.12. Do 22.12. vyjít na 8500,- Kč s nízkonákladovým dopravcem. Cestovní kanceláře se předhánějí s nabídkou různých služeb, a tak pořízení kompletního zájezdu s all inclusive není příliš finančně náročné ani v tomto období, a dalo by se říci, že se po celý rok téměř nemění, a tak lze sehnat zájezd s odletem z Prahy v délce šesti dnů od příjemných 18000,- Kč. Ceny samozřejmě obsahují vízum, veškeré letištní poplatky, transfery na hotel a zpět na letiště.
Voda, al Arab
Za příplatek 7000,- Kč lze letět se společností Emirates, kterou lze jen doporučit. Let trvá průměrně dlouhých šest a půl hodiny. Na palubě je k dispozici wifi zdarma, každé dítě dostane dárek a speciální menu, přibližně hodinu až hodinu a půl od vzletu. Dospělá osoba vždy dostane jídelní menu, kde je možné si vybrat ze dvou možností, obvykle to bývá výběr mezi kuřecím masem v menu a hovězím. Po celý let jsou roznášeny studené i teplé nápoje a svačinky. V případě zájmu je možné dostat fotografii z letu pomocí Polaroidového fotoaparátu, kdy vám letuška ochotně fotografii umístí do vzpomínkové karty, kterou vám ihned předá. Pokud cestujete v noci je nanejvýš příjemné, že máte k dispozici deku a malý polštářek. Paluba zhasne a rozsvítí se světla pro noční režim, strop letadla bude osvětlen malinkými bodovými světýlky simulujícími hvězdy na noční obloze. Po celou dobu cesty vám bude dispozici multimediální panel v části hlavové opěrky sedícího před vámi. Můžete zde sledovat pohled kamer umístěných ve předu na letadle, zespoda i zezadu. Nebo zabít čas sledováním filmů nebo posloucháním hudby samozřejmě se sluchátky, které dostanete společně s dekou a polštářkem.
Pokud nás tlačí cena je možné využít levnější varianty, kdy si jídlo obstaráme sami nebo se pouze v hotelu nasnídáme. Možností je hledat i v kategoriilast minute, v době, kdy jsme časově volní. Tady se už cena sníží na zajímavých něco málo přes 14 000,- Kč, ovšem pokud nám nevadí cestovat až 8 kilometrů k pláži svozovým autobusem.
Až už chceme cestovat levně takzvaně low cost nebo ve vyšších cenových hladinách, ať tak či onak, návštěva Dubaje-města rekordů, i Abu Dhabi města luxusu je nezapomenutelným zážitkem na celý život.