Moderní technologie skutečně zasahuje do našich životů v každé oblasti a tak není divu, že se dokonce i klasická obyčejná prádelní šňůra změnila. Možností, kam totiž pověsit prádlo existuje takové množství, že stačí si vybrat to, co nám bude nejvíce vyhovovat. A v podstatě nevadí, jaké máme bytové podmínky, zdali je možnost zahrady, balkónu či prádelny nebo půdy. Pro každou situaci lze najít vhodné a ideální prostředí, i když zrovna místem neoplýváme. Než se rozhodneme pro koupi vhodného prvku, tak se hodí pár možných rad, které se dají prakticky využít. Taková rada se hodí vždycky, a tak jsou tipy Girltime vítány, jelikož v mnohém usnadní práci a samotné rozhodování.

prádlo na šňůře

Jak správně prádlo sušit?

Pokud budeme sušit prádlo v koupelně, tak se vyplatí občas pustit větrák. Je to z toho důvodu, že sušení bude efektivní, nebudou vznikat plísně a místnost se tak stane dobře větraná a temperovaná. Stejně tak je lepší v bytě zvolit místnost, která bude vytápěná. Také bychom si měli dát pozor na to, abychom nedávali sušáky blízko stěny, případně do rohu. Sice nebude sušák překážet, ale na druhou stranu místa budou špatně cirkulovaná. Prádlo by nemělo být příliš mokré a tak se vyplatí, buď pokud je to možné, podle materiálu, dát ždímání na vyšší stupně otáček nebo investovat do sušičky. Poté i sušení bude daleko rychlejší a v bytě se nebude držet vlhkost.sušák na prádlo
Balkon či lodžie – v nabídce jsou sušáky umístěné do stropu, které vypadají velmi elegantně a hlavně nikde nepřekáží, v čase potřeby se dají stáhnout a jinak o nich nikdo neví. Praktické jsou i závěsné, ale zase pro změnu jsou příliš malé.
Byt – zde se prádlo bude sušit převážně jen v zimě či v nepříznivém počasí. Hodí se sem rozkládací sušák, který bude stabilní. Novinkou mohou být elektrické skládací sušáky, které místo šnůry mají vyhřívané tyčky. Když se nezapojí do zásuvky, tak je lze použít jako klasický rozkládací obyčejný sušák na prádlo. Do koupelny lze pořídit takový produkt, který se umístí na vanu, případně zavěsí do sprchového koutu.