Tato technika u nás nebyla dříve moc známá, až v posledních letech si zažívá svůj boom. Scrapbooking je způsob tvoření různých originálních fotoalb. Pro tvoření těchto alb potřebujete nemálo komponentů a příslušenství tak, aby vás tvoření opravdu bavilo, a vy jste tak nemuseli neustále někam pro něco odbíhat. Pokud se tedy rozhodujete pro výrobu takového originálního fotoalba, nepodceňte přípravu.
Barevné papíry
Nemusíte však vyrábět jen fotoalba, ale i různá přání, minialba, krabičky, visačky, či další jiné osobní předměty, které obdarované velice potěší, tím si buďte jisti!
Toto slovo anglického původu pochází ze dvou slov a to scrap, což je do překladu útržek a book, což znamená kniha. Když to přeložíme volně, tak je to kniha útržků. Tato metoda se poprvé objevovala již v 15. Století v Anglii, kde si lidé do knih lepili různé recepty, dopisy, básně či jiné vzpomínky.
Barevné pastelky
Co je tedy všechno pro scrapbooking potřeba? Rozhodně album, je na vás jakou velikost či rozměr zvolíte. Je jedno, jestli bude v kroužkové vazbě, nebo jen klasické album s tvrdými deskami. Základem jsou vyvolané či vytištěné fotografie. Album poté můžete zdobit čímkoliv, co se vám líbí.
Komponenty pro tvoření
Využít můžete například staré noviny na různé výstřižky, vstupenky, pohlednice, různé informace či zápisky, v dnešní době se používají i různé slovní hastagy. Dále můžete využívat například různé ústřižky z papírů (barevné, jednobarevné), korálky, kytičky, knoflíky, glitry, nalepovací písmenka pro různé nadpisy atd… opravdu je to zcela na vás, jaké materiály vám jsou blízké a které pro toto album použijete. Doba jde však dopředu, takže existují i různá razítka či embossování.
Další nezbytnou pomůckou jsou nůžky, lepenka, oboustranná lepenka či lepidlo v rolleru. Potřebovat budete také různé fixy, gelové propisky nebo pastelky na všelijaké zápisky.