Nechcete mít u domu bazén, ale něco, kde byste se mohli kdykoliv opláchnout po práci s květinami nebo ovocem byste potřebovali? Není problém.

Vhodný druh osvěžení

Vzhledem k tomu, jak příšerná vedra byla v našich zeměpisných šířkách o několika posledních letních prázdninách, není ani divu, že hodně lidí dělá maximum proto, aby se mohli alespoň doma takřka kdykoliv, a hlavně efektivně zchladit. A nic vás tak nezchladí jako voda. Proto hlavně majitelé rodinných domků, kteří disponují vlastním dvorkem, si stále častěji pořizují bazény. Vzhledem k nízké ceně nadzemních verzí není ani divu. Navíc nejsou potřeba žádné technické práce. Bazén se jen složí dohromady, což udělá buďto prodejce, nebo samotný majitel.

Mytí pod sprchou

Každý ale u domu mít bazén nechce, a to ať už z estetického důvodu nebo z nedostatku místa. Přeci jen, ne všichni mají dvorky tak velké, že se na ně vleze, byť i menší vodní plocha. Pro takové však existuje také řešení, a možná i elegantnější – zahradní solární sprcha. Doplněk, který je možné na českých pozemcích k vidění stále častěji.

Tekoucí voda

Využití

K čemu se vůbec taková solární sprcha dá využít? Úplně k tomu samému, jako ta klasická. Akorát nemusíte chodit pokaždé, když se potřebujete osvěžit při práci s květinami domů do koupelny, ale prostě na sebe pustíte vodu na svém dvorku. Můžete se tímto způsobem i snadno umýt po práci. Pokud si navíc vyberete model s vytahovací hlavicí, je možné využít sprchu i jako alternativu za konev. Jen si nastavíte proud a můžete dodávat květeně vláhu. Je však potřeba mít tento doplněk blízko vašich květin, jelikož hlavice obvykle nemají několik metrů.

Fungují hlavně v létě

Vzhledem k tomu, že valná část solárních sprch využívá pouze ekologický pohod, je docela jasné, že se jedná pouze sezónní záležitost. Většinou je zařízení použitelné od května až do konce srpna, případně do začátku září. Hodně záleží na počasí. Mohou být i zamračené květny a v září může být klidně i jako v červenci. Nejedná se však o chybu výrobku, nýbrž o jeho vlastnost. Většina lidí stejně venkovní sprchu na podzim a v zimě k ničemu nepotřebuje.