Alternativní zdroje energií zažívají největší rozmach právě v posledních letech, kdy se ceny energií od dodavatelů šplhají do výšin, které běžným občanům způsobují vrásky na čele. Do budoucna se neočekává, že by ceny energií klesly nebo se nějak výrazněji zpomalilo jejich stoupání. Pokud se vám nechce platit vysoké účty za energie, zkuste zvážit možné využití alternativních zdrojů energií.

solární panely

Vodní elektrárna

Tuto možnost můžete využít především, pokud žijete někde poblíž toku vody, který musí být stabilní. V opačném případě by realizace tohoto zdroje energie mohl být docela problém. Pokud ale ano, můžete se těšit z toho, že máte mimořádně ekologický zdroj energie, který nezatěžuje životní prostředí. Elektrárna vám nezabere příliš místa, ale budete na ni, dle zákona, potřebovat povolení, které si musíte obstarat. Na trhu je spousta firem, které vám elektrárnu profesionálně sestrojí. Jen se připravte na cenu několika desítek tisíc. Jedná se ale o investici, která se vám časem vrátí.

vodní elektrárna

Fotovoltaika

Fotovoltaické elektrárny slouží na principu využívání slunečního světla jako zdroje energie. Opět se jedná o šetrný a ekologický zdroj energie. Při tomto způsobu získávání energie se využívá fotoelektrického jevu, kdy se slunce odráží od diod, které jsou sestaveny do panelů. Obvykle se umisťují do prostoru zahrady nebo také třeba na střechu domu. Důležité je vybrat takové místo, kde co největší část dne dopadá sluneční světlo, abyste získali co nejvíce energie. Počítejte opět s vyššími pořizovacími náklady, ovšem provozní náklady jsou velmi nízké, takže se opět jedná o investici, která se vám časem vrátí.

Pokud jste z Brna či okolí, můžete využít služeb firmy Sunus, která nabízí dodání a zprovoznění fotoltaických elektráren Brno za příznivé ceny a za profesionálních podmínek. Výběr firmy nepodceňte u žádného alternativního zdroje energie.