V dnešní době musí mít každá firma své internetové stránky, pokud chce byť i je http://www.ceskatelevize.cz/porady/16804-podezreni/ n pomýšlet na úspěch na trhu. A zvláště to platí pro firmy jako Seolight, které se prací na internetu přímo zabývají. Je tedy jasné, že i ona má vlastní web. Jak ale vypadá? A dá se v něm dobře orientovat?ruka sahající přes obrazovku

Nejprve je nutné říci si, čím že se firma Seolight zabývá. Jedná se o podnik, který svým zákazníkům poskytuje nejrůznější služby v oblasti internetové propagace, ať už se jedná o copywriting, psaní článků s určitými klíčovými slovy, či posouvání webových stránek klientů do prvních pozic ve vyhledávačích, jako je například Google.

Je jasné, že na SEO webu seolight.cz bychom měli najít veškeré důležité informace. K těm samozřejmě patří služby, které nabízí, jejich ceník, kontakt a pokud možno také to, jaké mají doposud úspěchy.

Jaká je ale realita? Popravdě, celkem průměrná. Přivítá nás pohled na Evropu z vesmíru, kde problikávají nejrůznější informace. V horní části potom najdeme typický rozcestník, a i když občas není nejlehčí najít to, co potřebujeme, rozhodně se nejedná o žádné bludiště odkazů, jaké mají některé jiné stránky.

V dolní části je pak velká tabulka, které ukazuje počet zákazníků, počet doposud napsaných článků, počet webů, které „mají pod palcem“ (ač není vysvětleno, co to přesně znamená – potenciální klient se může jen domýšlet) a ukazatel, kolik let jsou již na trhu.svět v zajetí internetu

To vše je samozřejmě nezbytnou součástí propagace, myslím však, že například některé recenze od zákazníků či například uvedení faktu, o kolik míst se ve vyhledávačích weby posunou, by bylo poněkud lepší.

Najdeme zde samozřejmě i prohlášení o tom, že mají levné a kvalitní služby. Kdybych byla zákazník, tak by ve mně tento výrok budil spíše podezření, než aby mě nalákal, protože, jak má asi každý zkušenost, v sektoru služeb se tyto dva požadavky (cena a kvalita) takřka vždy vzájemně vylučují.

Celkem vzato jde o průměrný web, který sice neoslní, ale ani neurazí. Vyhledávání v něm je poměrně jednoduché, takže skutečně si není příliš na co stěžovat.