Boty a šaty tyto věci, které vládnou v průběhu let i na přehlídkových molech i na ulicích. Móda chce i pohodlí, a proto, zejména v podzimním a zimním období je dobré mít možnost se cítit žensky a pohodlně zároveň. Klíčem k úspěchu při výběru bot se šaty je vyřešit 3 základní problémy:

dívka stojí na louce

Přizpůsobení bot podle stylu oblékání nebo naopak.

Přizpůsobení bot a šatů k typu postavy.

Přizpůsobení stylu příležitostem.

V současných trendech je mixování kontrastních stylů nejlepší, ale pokud nosíte kovbojské boty s květinovými šaty a chodíte do kanceláře v tomto oblečení, nemusí být tento styl kompatibilní s dress kódem. Jak poznat, zda se hodí boty k šatům, ale také jsou vhodné na vaše postavu?

Kovbojské boty + boho šaty

Kovbojské boty – jeden z největších módních hitů za poslední období. Jsou velmi populární, protože jsou velmi pohodlné, a zároveň přidávají několik centimetrů výšky. Dobře ladí k upnutým, ale vypadají ještě lépe ve společnosti boho šatů! Kovbojské boty lze kombinovat jak s šaty dlouhými, květinovými, ale také i patchwork a midi. Pamatujte však, že tento typ stylu je nejlepší pro příležitostné okolnosti – nakupování, kávu s přítelem nebo volný den na univerzitě.

žena v šatech

Kotníkové boty + upnuté šaty

Jaký styl do kanceláře? Zde stojí za to vsadit na osvědčená řešení, tj. upnuté šaty a vysoké podpatky. Tato kombinace nikdy nevyjde z módy, a pokud si místo bot na jehlovým podpatku vyberete ty, které jsou na širším podpatku, určitě vám nebude chybět pohodlí ani během dlouhého pracovního dne. Hitem této sezóny budou kombinace jako z šedesátých let, tj. šaty s maximálně jednoduchými střihy, ale s původními vzory, např. kostkovanými.

Rockové mini šaty + boty

Na podzim se móda 80. let vrací zpět a s ní boty s cvočky a přezkami charakteristickými pro punkový nebo grunge styl. Šaty můžou vypadat jako kostkovaná košile, nebo outfit na motorku. Tyto kombinace vám zaručí 100% sex appeal.

Trik: pokud chcete opticky štíhlé nohy, abyste mohli nosit mini šaty s botami v rockovém stylu, přidejte stylingové punčocháče. Díky tomuto jednoduchému triku budou vaše nohy vypadat delší a štíhlejší!