Přemýšlíte o koupi nového domácího mazlíčka? V první řadě je nutné podotknout, že psi mohou být hodní i zlí bez ohledu na to, pod kterou rasu spadají. Nicméně existují plemena, která jsou k dětem vhodnější než jiná. Ovšem vždy záleží na tréninku, výchově a času, které jste ochotní psovi věnovat.
Mezi jedno z nejvhodnějších plemen patří labradorský retrívr. Plemeno je typické svojí klinou a přátelskou povahou. S dětmi si rád hraje a dovádí. Řadí se mezi nejinteligentnější plemena, tudíž výcvik není nikterak náročný, ale zároveň jej lze naučit téměř cokoliv – klidně i chytat gól v brance. Zároveň bude skvělým parťákem jak na dlouhých vycházkách, u bazénu či na gauči v pohodlí domova. Labradoři se řadí mezi plemena, kterým pohyb sice nevadí, mají jej rádi, ale poté si velice rádi odpočnou a dobře se nají.labrador zlatý.jpg
Příbuzný labradorského retrívra, zlatý retrívr, je další vhodné plemeno. Má téměř totožné vlastnosti jako labrador, jen má o pár centimetrů delší srst.
Dalším plemenem, se kterým neprohloupíte, je německý ovčák. Nicméně zde musíte být na pozoru již při výběru štěňátka. Dominantnější typy by s dětmi mohli mít decentní problém, nicméně tenhle povahový rys se dá správnou výchovou a socializací potlačit.labrador černý.jpg
Pokud nemáte velký domeček se sehranou, ale spíše malý byt a hledáte plemeno malého vzrůstu, je to trochu oříšek. Malá plemena psů mohou mít často pocit, že jim jde o život a mohou v sebeobraně i kousnout. Ke kousání v sebeobraně mají menší psi větší sklony, nicméně jestliže i nadále hledáte spíše malého parťáka, určitě vás nezklame jorkšírský teriér. Toto plemeno je sice malé tělem, ale zato velké duší. Dalším plusem je jeho inteligence. Mezi plemeny malého vzrůstu patří k těm nejchytřejším. K jeho veselé a hravé povaze je plusem i to, že nepelichá. Jeho srst se podobá spíš vlasům, nežli chlupům, takže je často vhodnou variantou i pro alergiky.