Jezdíte na kole? Je jedno jestli jednou za čas, rekreačně nebo profesionálně. Pokaždé byste měli mít pořádné cyklistické oblečení, která vám jízdu na kole usnadní a zpříjemní. Tričko, které za vámi vlaje ještě 100 metrů není tím pravým kouskem, se kterým byste se měli na kolo vyhoupnout.

jízda na kole

Jak má být vybaveno kolo, určitě víte. Jakmile není kolo ve stoprocentním stavu, raději na něj nesedejte. Případné nehoda nestojí za to. A pokud máte v pořádku kolo, měli byste mít v pořádku i cyklistický úbor. Důležitou součástí tohoto setu je kvalitní přilba, které vám může při pádu zachránit život. A ačkoliv každý druhý tvrdí, že on přece z kola nepadá, tak všechno je jednou poprvé a je dobré se preventivně chránit. Dále by určitě neměl scházet cyklo dres. Cyklo dres Castelli můžete sehnat v různých velikostech, barvách i variantách. Můžete ho mít na zip s kapsičkou vzadu nebo bez něj. Je pouze na vás, co přesně hledáte a co potřebujete. Vhodné je doplnit tento dres cyklokalhotami. Ty by měli být velké akorát na vaši postavu, aby vás nikde netáhly a aby nikde nevysely. Kalhoty s vložkou navíc zajistí vysoký komfort při delších cyklistických trasách.

cyklisti

V neposlední řadě je důležité se vybavit ponožkami, které skvěle odvádí pot a pěkně nám obemknou kotník. Navrch můžete zvolit nějakou příjemnou bundičku nebo vestu. Můžete si pořídit například módní set, ve kterém budete na kole vypadat opravdu dobře. Pokud nejezdíte na kole tak často, abyste dres vynosili, pořiďte si alespoň funkční prádlo, které je na kolo taky vhodné. Odvádí dobře pot a není z bavlněného materiálu, ve kterém by vám bylo zbytečně horko. V neposlední řadě se zaměřte i na obuv. Protože noha, která vás bude z nekvalitních bot bolet, nebude šlapat tak skvěle jako ta, které bude pohodlně.

Nepodceňujte oblečení jak když jdete dělat cyklistiku, tak když jdete dělat jakýkoliv jiný sport.