Koupit domů velkou pohovku i s křesly není zrovna nejlevnější, zvláště, když se jedná o nový nábytek. Chcete-li něco levnějšího, zkuste si pořídit pytle.

Pohodlné pro dospělé i pro děti

Naprostá většina lidí má doma v obývacím pokoji standardní vybavení ve formě obývací stěny, stolku po televizi, konferenčního stolku a také pár křesel a samozřejmě nesmí chybět velký gauč. Zkrátka a dobře, klasický sedací nábytek, který nesmí chybět v žádné rodině. A to neplatí pouze pro české domácnosti, ale obecně pro celý civilizovaný svět snad s výjimkou Japonska. Ovšem je tu jeden malý háček, tento druh vybavení se dokáže prodražit. A to i když si nekupujete to nejlepší zboží, které je k mání. A každý prostě nemá na to dát dvacet třicet tisíc za nový gauč a sedačky.

Posezení pro dva

Díky poměrně vysokým cenám pohovek se více a více nejen na českém trhu prosazují speciální pytle, které dokáží takřka ve všech ohledech nahradit právě klasická křesla. Jejich největším lákadlem je samozřejmě cena, která může být opravdu o dost nižší. Zároveň se však nejedná o jediné plus, kvůli kterému je dobré nad vaky alespoň uvažovat.

Jsou mnohem více ergonomické než běžná křesla. Jistě, takové možnosti jako třeba speciální ergonomické židle opravdu nenabízejí, ale také oproti nim stojí často pouze desetinu. Chcete-li si doma vytvořit pohodlí za příjemnou cenu, jsou pytle rozhodně dobrou koupí. Dokáží pro vaše záda, ale i pánev vytvořit dostatečnou oporu, takže se nebudete muset při používání kroutit jako paragraf. Díky tomu jsou vhodné i pro děti, které si tak nezdeformují neustálým sezením svou páteř.

Vhodné posezení

Právě děti vaky vyloženě zbožňují. Vzhledem k tomu, že jsou lehké, si s nimi mohou třeba i hrát. Většinou to rodičům nevadí, jelikož se jedná o docela odolné výrobky ušité z kvalitního materiálu. Dají se pořídit v celé řadě barev, ale i různých vzorů. Oblíbený je kupříkladu sedací vak fotbalový míč, který samozřejmě dokáže zaujmout hlavně malé kluky. Pokud máte doma děti, jedná se o jednoznačně dobrou koupi, zvláště, nemáte-li zrovna na rozhazování.