Pokud si ze všeho nejvíce přejete bazén, pak je dobré říci o tomto přání svému Ježíškovi včas, neboť bazénové příslušenství nezbytné k tomu, aby se vaše koupání vydařilo, je poměrně rozsáhlé a zahrnuje celou řadu nepostradatelných pomocníků.

barevné ploutve

Nicméně to, co si budete muset vybrat hned na začátku je to, jaký typ bazénu chcete na své zahradě mít. Zda si vystačíte jen s jednoduchou nadzemní nádrží s nafukovacím límcem, která se dá pořídit již od několika tisíci korun anebo chcete plavat jako na plaveckém stadiónu a máte zájem o rozlehlou podzemní nádrž. Ta pak může být krytá a vyhřívaná, a tudíž použitelná i v zimě, může být doplněna o bublinkovou koupel, masážní kout a další skvělé vychytávky. Nutné je jen počítat s tím, že nic z toho rozhodně nebude zadarmo.

Ovšem vraťme se k srdci samotného bazénu, které rozhodně tvoří kvalitní filtrace. Bez ní se v žádném případě neobejdete, leda že by vám nevadilo každý druhý den napouštět nádrž čerstvou, čistou vodou. To by vás však vyšlo pekelně draho. Filtrací existuje několik typů, ale ať už si pořídíte jakoukoli, i tak je potřeba ji doplnit o další nezbytné prvky, aby vaše voda byla jiskřivě azurová. Rozhodně si pořiďte i bazénový vysavač a síťku k odlovování hrubých nečistot.

cesta k vodě

Pokud máte rádi teplejší vodu, pak se vám jistě bude velmi hodit solární plachta a také plovoucí teploměr.

A každopádně se neobejdete bez pořádné výbavy bazénové chemie. Vždyť okolí vaší nádrže je plné mikroorganismů, které touží po tom vaši nádrž kolonizovat a změnit ji k obrazu svému. Tomu nejlépe zabrání přípravky chlorové chemie, ovšem pokud máte v rodině nějaké alergiky, dejte raději přednost tabletám s aktivním kyslíkem, které jsou k našemu zdraví šetrnější.

dobrý ponor

A abyste si koupání pořádně užili, nezapomeňte na kvalitní krycí plachtu, kterou přes nádrž přetáhnete vždy po koupání a zabráníte tak tomu, aby vám do vody vítr zanesl hromadu nežádoucího smetí.