V domácnosti se považuje za kritickým místem, kde nejčastěji dochází k úrazům a nehodám, kuchyně. Tam se pracuje s ostrými nástroji, jako jsou nože, sekáčky, struhadla a mnohé další.
To, aby v každém koutě bytu či domu bylo dostatečně bezpečno, zajistí světlo, a to by mělo být hlavně kvalitní.
modré doplňky koupelny
Kromě kuchyně dochází dost často k úrazům v koupelně, kde se vyskytuje i hodně páry a vody a uklouznutí ve vaně, sprchovém koutě nebo na podlaze není nic neobvyklého. Abychom se vyvarovali pravděpodobnosti nějaké takové situace, měli bychom mít tento prostor, kde se sice zdržujeme během dne krátkou dobu, dostatečně osvětlený.
Je pravdou, že často volíme druh osvětlení podle toho, jak se nám líbí a jak se bude hodit do dané místnosti, za tímto většinou stojí ženy, které v tomto směru mají rozhodující slovo. Ale zamyslet bychom se měli také nad kvalitou svítidla. V každém případě se vyhněte neodborné instalaci, zde by opravdu mohlo dojít k vážnému úrazu.
moderní koupelna
Kam a jaké
V koupelně jsou různá zákoutí a do každého z nich je určený jiný typ. Vždy by mělo být určené pro používání právě v tomto prostoru. Nad zrcadlo je vhodné instalovat přímé světlo, nemělo by tvořit stíny a dosahovat by mělo na okraj umyvadla. To ocení obzvlášť dámy při líčení.
Koupelnové světlo by mělo mít krytí, to, že je vhodné právě tam, poznáte podle označení IP. Dalším vodičem při výběru je označení od nuly do tří, podle toho se umisťuje na dané místo. Přímo nad vanu nebo sprchu by se žádné světlo umisťovat nemělo, nejblíže pak do vzdálenosti do dvou metrů výšky. Světlo můžete dát všude tam, kde bude mimo dosah vody.
Ideální variantou je kombinace světla přímého a nepřímého, které má funkci spíše odpočinkovou. Proto se doporučuje volit několik typů osvětlení. Vhodná jsou bodová světla, která se dají zabudovat přímo do stropních desek.
Materiál by měl být volen s ohledem na odolnost vůči vlhku, čím jednodušší, tím lepší.