Každá společenská akce, jako je například ples, podniková party, ale i svatba vyžaduje určitou etiketu, která by se měla dodržovat. Také s určitou událostí spojujeme naší garderobu. Na plesy vyhledáváme plesové šaty, které vyniknou nejen na našem těle, ale i na parketě, jsou příjemné, splývají s postavou a dokonale padnou. Společenské šaty jsou trochu odlišné, jelikož musí splňovat určitá kritéria podle druhu akce. Svatební šaty se dříve spojovaly s bílou barvou a byly převážně dlouhé s krajkovými doplňky. K nim rozhodně patřil závoj, buď krátký přes klobouček nebo korunku nebo dlouhý. Některé ze šatů měly i dlouhou vlečku, aby ji mohly družičky držet při chůzi. I v tomto směru se již módní návrháři umoudřili a začala výroba krátkých svatebních šatů, které jsou šité již i v kombinaci různých barev a svatebních doplňků.

šatičky

Nákupy nejdou snadné

Pokud máme problematickou postavu, tak také může prochodit spoustu obchodů a přijít domů jen s bolavými nožkami. Sehnat ideální šaty s padnoucím střihem na naši postavu, je občas nadlidský úkol. Když se ale zamyslíme nad tím, kolikrát si svatební, společenské nebo plesové šaty oblékneme, tak by bylo možná lepší si potřebnou garderobu vypůjčit. Velký výběr kvalitních a špičkových modelů https://www.svatebni-saty-spolecenske-plesove.cz/plesove-saty/ nás může překvapit v půjčovně šatů, kde si je v klidu můžeme vyzkoušet a ještě si nechat poradit od odborníků, pokud bychom si nebyli jistí.

šaty

Doplňky

Samozřejmě, že každá akce vyžaduje vhodné doplňky a i ty mají svá pravidla. Boty by měly ladit s rukavičkami a kabelkou. Na plesy se hodí kabelka ve tvaru psaníčka, aby se tam vešly jen základní věci jako kapesníček, kreditní karta, malá líčidla. Podceňovat by se rozhodně neměl ani účes, kdy je potřeba si uvědomit, že musí v podstatě ladit s celkovým naším vzhledem. Takže by měl být zajímavý, elegantní, nevšední, ale zároveň padnoucí ke střihu šatů.