Položili jste si taky někdy otázku, co vlastně stojí za vznikem zipu? V dřívější době totiž žádný zip neexistoval. Vše bylo pouze na šněrování. Něco takového ale dlouho nikoho nebavilo, takže bylo potřeba přijít na něco jiného. Na něco, co bude modernější a nebude s tím tolik práce. Právě z tohoto důvodu vznikly zipy, které přežívají dodnes. Někteří z nás si ani nedovedou představit, jak by to vypadalo, kdyby zipy neexistovaly. Otázkou zůstává, zda by vzniklo něco jiného, nebo by se stále zůstalo u šněrování. Něco takového se už dnes ale bohužel nedozvíme.barevné zipy
Historie zipů sahá až do devatenáctého stolení. Ve století dvacátém ale vznikl nový typ, který se ale neliší od dnešních zipů tolik, jak by si někteří mohli myslet.
Zipy prima obchod jsou v dnešní době naprosto všude. Mnozí z nás je využívají každodenně. Nachází se pomalu všude, kam dohlédne lidské oko. Je jedno, jestli se jedná o kabelky, pouzdro nebo dokonce oblečení. Díky pohybu, který není zrovna pomalý, se před vámi rázem schová mezera, která tam původně byla.
V dřívější době se zipy vyráběly pomocí háčku a klínu. Něco takového už si někteří v dnešní době nedovedou ani představit, jelikož se k jejich výrobě momentálně používají různé stroje a také technika.
Jako první se zipy začaly používat na botách. Později se začaly používat na šatech.
Jejich velký rozmach byl v době, kdy si o ně zažádala samotná armáda USA. Zipy byly tehdy použity na vojenské oblečení.šedý zip
Polední úprava zipu byla provedena v první polovině dvacátého století, kdy byly zdokonaleny potřebné zoubky a dokonce i samotná struktura. Od té doby všechny zipy vypadají opravdu stejně.
Otázkou zůstává, zda v budoucnu zůstaneme stále při zipech, nebo přijdou vynálezci s něčím, co bude ještě mnohem lepší a bude fungovat na podobném principu. Můžeme tedy jen čekat, co budoucnost přinese.