Podle průzkumů žena po čtyřicítce váží zhruba o deset kilogramů více než ve dvaceti. Spalování u nepracuje tolik jako dříve a my bychom na tom měli při svém stravování myslet. Nedá se nic dělat, po čtyřicítce si budete muset jídelníček mnohem více hlídat, než tomu bylo doposud. Jinak se totiž tížen váhy nedočkáte už nikdy!
dietní svačina
Zlom v životě ženy
Ať už si to chcete připustit nebo ne, v tomto věku se začínají objevovat první neduhy a zdravotní komplikace. Metabolismus se zpomaluje a zhubnout každé kilo navíc trvá dvakrát tolik času a ještě mnohem více úsilí. Samozřejmě jsou i světlé výjimky, kdy i po čtyřicítce budete mít tělo jako proutek a budete do sede moci ládovat jídlo za jídlem, ale ne každý bude mít to štěstí. Pokud si chcete udržet stálou váhu i v tomto věku, je potřeba omezit svůj denní energetický příjem o sto kilokalorií, tedy zhruba o 500kJ. Pokud chcete navíc ještě něco zhubnout, budete muset ubrat ještě víc. Pokud budete všechno dodržovat, jak máte, můžete za týden shodit třeba i půl kilogramu. Víc už by ale pro váš organismus bylo nebezpečné.
zkřížené nohy
Jak se stravovat?
Do vašeho jídelníčku byste měla zapojit hlavně potraviny, které jsou bohaté na zdroj vápníku, jako je mléko, jogurt, listová zelenina ad. Nemusíte si odpírat ani ovoce a zeleninu. Velmi důležitý je pro vás vitamín D, celozrnné obiloviny, z masa pak zvolte libové kuřecí nebo hovězí maso. Pijte dostatek čisté vody, kterou si případně potřeby ochuťte citronovou šťávou. Pomoci si můžete i dalšími doplňky stravy, vyzkoušet můžete například čaj na hubnutí.

Nevynechávejte snídani!
I když se vám zdá, že po ránu nemáte vůbec na nic chuť, zkuste se přinutit a nevynechávat snídani. Dejte si něco zdravého, nezapomínejte na dostatek bílkovin, aby vás dopoledne nehonila mlsná.Snídaně je navíc jídlo, kdy si můžete dopřát opravdu cokoliv.