Jedná se o jednu z nejprimitivnějších věcí, které kdy dokáže člověk na internetu dělat. Kupovat si zboží. Každý po vás bude chtít, pokud to není nějaký kamarád nebo s daným člověkem nehrajete nějakou hru, něco zaplatit. Ideálně, abyste si kupovali úplně všechno. Lidé jsou samozřejmě různí, ale vždycky se nejlépe vyplatí to, že budete prozíraví a obezřetní a nebudete skákat na špek. Samozřejmě, i kdybychom nechtěli skákat na špek, tak se k placení jednou dostaneme.
stánek s potravinami
Můžeme si všechno zboží nechávat zaslat na dobírku, ovšem dříve nebo později nás tohle omrzí, hlavně když vaše pošta nebere kreditky a musíte si vybírat z bankomatu. A ještě dříve vás to omrzí, pokud je ten bankomat ve městě a vy žijete na vesnici bez bankomatu. To je naprostá katastrofa. Proto si spousta lidí nechává doručit už zaplacené zboží. Proč? Protože je to jednoduší. A hlavně pokud nakupujete na seriózním e-shopu, tak se vám nikdy nestane to, že byste snad nedostali zboží.
nová kolekce

Je rozdíl, když nakupujete na internetu u A nebo B

Dejme tomu, že máte dva prodejce. Jeden z nich je e-shop, nějaká internetová stránka, která se daným zbožím zabývá a má opravdu pěkně udělané stránky a můžete na internetu vidět spoustu kladných recenzí apod. Pak je tu prodávající B, který je Lojza Straka ze Všehrd, nabízí deset telefonů Iphone za pár tisíc. Co myslíte, u kterého prodejce máte menší šanci, že zaplatíte za zboží, které jste nechtěli? Jistěže u e-shopu. Nějaký Lojza může něco vyfotit, nahrát fotku na internet a pak vám poslat jablka. On se nepotřebuje nikde registrovat, nemusí se nikde hlásit, prostě si jen jednoho krásného dne řekl, že někoho ošidí nebo bude prodávat na internetu.
obchodní zisk

Důvěřuj, ale prověřuj

Nenabádáme k tomu, abyste si v životě od nikoho druhého něco nekoupili, to ne. Ale je důležité důvěřovat, ale prověřovat. Hlavně se nebojte těch internetů – všechno je to tak bezpečné, jak jste VY.