Jídlo a zase jídlo

Oslava se pomalu blíží a vy nevíte, kde začít. Pokud ji budete mít v restauraci, stačí jen vymyslet zábavu, protože o občerstvení se budou starat za vás. Ale pokud ji plánujete udělat doma, musíte se pořádně připravit. Jako první si položte otázku, co budete jíst. Je léto? Můžete grilovat či opékat buřty. Pokud není vhodná doba pro grilování, můžete udělat fondue. Výhodou je, že si každý vaří sám a ještě si u toho zvládnete poklábosit.

narozeninová_výzdoba

Tak jako tak nezapomeňte nachystat chlebíčky či jednohubky na pozdější hodinu, protože vám určitě vyhládne. Ke kávě můžete mít připravený dort nebo nějaký řez na plechu, záleží na vás.

Co se bude pít

Ano, pokud slavíte doma, je potřeba nakoupit alkohol. Měli byste mít zhruba zmapované, co kdo pije. Netvrdím, že musíte kupovat vše, ale vínem či pivem nepohrdne nikdo. Myslete také na ty, kteří pít nebudou, a mějte dostatečnou zásobu nealkoholických nápojů. Na každé oslavě se pijí panáky, nezapomeňte pořídit něco pro dámy – jablíčko, švestku, gumové medvídky a něco pro chlapy – slivovici, rum, absinthe Lihovárek. Abyste pořád nemuseli běhat, když někomu dojde pivo, víno, či nealko. Všem hostům ukažte, kde pití najdou a ať se obslouží, jinak totiž nebudete dělat nic jiného. Pokud máte ve svém okolí nějakého barmana a může být i amatérský, můžete pro vaše hosty přichystat překvapení ve formě koktejlů.

O zábavu bude postaráno

Určitě se vám či někomu známému válí doma party hry, jako jsou Activity, Alias, Partička nebo Člověče, napij se.

oslava_s_přáteli

Po pár skleničkách se atmosféra určitě uvolní a při předvádění pantomimy se hodně nasmějete. Pokud máte zahradu, můžete zorganizovat i trochu sportovní zábavu. Můžete společně lyžovat na prknech, přenášet vodu do kbelíku v týmech nebo se snažit zachránit nafukovací balonky přivázané na vlastní noze. Inspiraci najdete v knížkách ale i na internetu. Mějte po ruce fotoaparát, později se fotkám určitě zasmějete.