· Neználek 
Pravidla nezná, ale při jejich vysvětlování ze zásady neposlouchá, i když vám bude tvrdit opak. V průběhu hry se pak projevuje tahy proti pravidlům, a často i proti zásadám zdravé logiky. Když mu řeknete, že něco nemůže, urazí se a trvá na tom, že jste příslušnou pasáž nezmínili. Často to tedy dopadá tak, že ho necháte dělat si, co chce, jen proto, abyste se vůbec někam pohnuli, což k smrti vytáčí…
hra figurky

· Munchkin
Munchkin je pravým opakem Neználka. Nejen, že pravidla zná zepředu i pozpátku, ale navíc zná i všechny kličky, které v nich jen existují. Stejně jako Neználek tedy často provádí tahy proti zdravému rozumu. Na rozdíl od prvního případu mu v nich nemáte jak zabránit, protože ani po důkladném průzkumu návodu nenajdete nic, co by jeho záměr zakazovalo. Takže se připravte na to, že na Sahaře bude pěstovat melouny a v rybníce chovat žraloky.
desková hra

· Kuřák
Nazýváme jej sice kuřákem, ale vyskytuje se i v jiných variantách: nervózní rodič, pan manažer nebo mistr kuchař. Prostě člověk, který co dvacet minut někam odbíhá, a trvá na tom, aby se na něj pokaždé počkalo. Narážky a poznámky spoluhráčů buď ignoruje, slibuje, že tohle už je vážně naposled, popřípadě se brání, že za to nemůže. Každopádně ho po třetí pauze za hodinu nesnášejí úplně všichni.

· Drbna
V průběhu celé hry vykládá naprosto nesouvisející historky, zahrnuje vás informacemi ze svého soukromého života, a trvá na společenské konverzaci. Hru bere jako jakousi nutnou kulisu pro společné setkání. Každý tah mu trvá deset minut, protože nejdříve musí dopovídat, vylosovat si kartu, zanadávat, vytáhnout další historku, a pak až může hrát. Pokud jsou s tím všichni srozuměni, je to v pořádku. V opačném případě ho poměrně rychle začnete nenávidět.
karty v ruce

· Vy
Sedíte mezi hádajícími se munchkinem a neználkem, napůl posloucháte drbnu a sledujete odbíhajícího manažera. Na konci večera se ale zasmějete, řeknete, že to byl super nápad, a navrhnete opakování.