Jedná se o materiál, který uspokojí vaše požadavky a očekávání. Molitanové desky umožní výrobu kvalitního nábytku. Nejedná se jen o využití coby matrace do postele. Jak se správně orientovat při výběru?

ložnice

V nabídce širokého sortimentu jsou k dispozici molitanové desky, které splní vaše požadavky a očekávání i co se týče tloušťky, tuhosti a konkrétního typu.

Co je PUR pěna?

Jde o základní stavební materiál pro většinu matrací. Lze volit mezi čtyřmi stupni tuhosti a kvality, tj. od jednoduché PUR pěny monobloku až po složitější matrace s rozdělením do několika zón. Dnes kdysi používané molitanové jsou nahrazeny nejlevnější variantou, tj. monobloky PUR pěny, které i tak disponují dobrou kvalitou a dlouhou životností.

Standardní pěny jsou vyrobeny zpěňováním vysoce kvalitních surovin, které jsou bezpečné pro ozonovou vrstvu. Díky jejich vlastnostem – dostatečná hustota, tvrdost, jsou tak vhodné pro výrobu čalouněného nábytku i matrací.

Studené pěny jsou charakterizovány značnou pružností a ohebností. Tento typ je vyráběn obdobnou technologií jako v případě klasických pěn, jen je zde použito vysoce kvalitního materiálu a další aditiva. Značná flexibilita těchto pěn tak umožňuje rychle reagovat na váhové zatížení. Výsledkem je perfektní pohodlí. Příznačné pro tento typ pěn je výborná prodyšnost, odolnost proti natažení a po použití získají velice rychle zpět původní tvar. Využití je především při výrobě sedadel, opěradel u luxusních sedacích souprav i matrací.

Rekonstituovaná pěna se vyrábí pojením drcením kousků klasické pěny. Dostupnost je v několika variantách, které vykazují odlišné fyzikální, užitné i mechanické vlastnosti. V rámci hustoty a tvrdosti se jedná o typ pěny pro výrobu všech druhů čalouněného nábytku i matrací.

matrace

Molitan – materiál s dlouhou tradicí

Molitan je produktem, který nás provází po mnoho let. Kdysi býval jediným materiálem pro výrobu matrací. Poslední roky díky technologii se na trh dostávají nové látky, nicméně molitan se drží. Nadále je významnou složkou matrací. Stejně tak se používá pro čalounění.