Také přemýšlíte nad tím, jak ohraničit pozemek, aby nebyl vystavený na odiv jak zboží v regálech obchodů? Zkuste využít výhod moderního stavebního řešení betonových stavebnicových systémů. V porovnání s jinými typy zdiva (širokých profilových cihel a tvárnic) vychází levněji, nevyžadují tolik času a investic při výstavbě a jsou také zajímavé po estetické stránce.

betonový plot

Jste-li na pochybách, jaký vzor povrchu a barvu odlitku si vybrat, a jakým způsobem oplocení provést, inspirujte se již hotovými projekty. Budete možná překvapeni, jaké možnosti tento systém poskytuje, a jak široké pole uplatnění lze využít.

Stavebnice – stavebnice jsou jednou z nejoblíbenějších dětských zálib a možná si uvědomujete, že každý dospělý muž je tak trochu tím malým klukem, co kdysi také nějakou stavebnici sestavoval. Montáž betonového plotu Olomouc Montáž MPC svým způsobem navrací do dětství a připomíná nám ty šťastné, bezstarostné chvíle. Jednou z jeho předností je právě jednoduchá montáž, bez nutnosti jednotlivé díly lepit, spárovat či jinak napevno spojovat. Do země se zapustí napevno pouze sloupky a mezi ně se desky vsouvají do drážek obdélníkového průřezu.

kamenná zeď

Mrazuvzdornost – zmrzlá voda zvětšuje svůj objem a dokáže roztrhnout i zdánlivě mohutné bloky pevného zdiva. S tímto problémem se potýkali lidé hlavně za socialismu, kdy byly možnosti stavebních prvků a materiálů omezené, zvláště pak u projektů vytvářených svépomocí. Betonová směs pro výstavbu plotových desek a sloupků obsahuje složky, které brání průsaku a tvorbě molekul ledu, které by mohly výrobek poškodit.

Odolnost vůči erozi – dlouhodobé působení povětrnostních vlivů odborně nazýváme erozí a ta dokáže skutečné divy. Eroze omílá i ty nejpevnější říční kameny na malé zakulacené oblázky a to samé se odehrává u zdiva. Betonové ploty Olomouc jsou však koncipovány tak, aby je eroze nedokázala významně ovlivnit po dobu tří až pěti desítek let. A to je dostatečně dlouhá doba k tomu, aby oplocení pozemku splnilo svůj účel.